logo

ORGANIC STYLE

Тернопільські органічні прянощі по-швейцарськи

Тернопільські органічні прянощі по-швейцарськи

ORGANIC STYLE 01.08.2019  07:21 175

На Тернопільщині у селі Потутори на Бережанщині швейцарка Крістіна Лібергер вирощує екологічно чисті прянощі. Крістіна зі своїми помічницями вирощує близько 50 сортів різних прянощів. Потім вони стають складниками органічних спецій та запашних чаїв.

Крістіна Лібергер переїхала до України 7 років тому на запрошення свого швейцарського товариша Райнера Закса. Він разом з тернопільчанином Іваном Бойком на базі колгоспної ферми створив товариство «Жива земля Потутори», повідомляє Тернопіль 1.

Крістіна розповідає, що здавна мріяла відкрити власну справу і зайнятися землеробством. Прянощі вирощуються у кілька етапів. На фермі їх одразу пакують у спеціальні паперові пакети.

Одна з помічниць - Олександра Штефована працює на органічній фермі шостий рік. Радіє, що в селі є хоч якась робота, бо інакше б довелося їхати за кордон, як зробила частина її односельців. Рецепти чаю, які вона пакує щодня, придумала сама Крістіна Лібергер.

Окрім прянощів тут спеціалізуються ще на двох напрямках. Це рослинництво і молочне скотарство. За словами Івана Бойко, товариство «Жива земля Потутори» стало одним із перших в Україні виробників органічної продукції.

«Ми почали працювати як органічний виробник, коли ще не було Закону про органічне виробництво, не було ринків органічних продуктів, були першопрохідцями в цій справі. Зараз ринок розвивається, люди розуміють, що таке органіка і ми в творчому пошуку свого клієнта», - завважує Іван Бойко.

В одній з колишніх стаєнь колгоспної ферми облаштували корівник. Корів випасають на просторих пасовиськах, а взимку годують сіном або кормом, вирощеним без використання «хімії», відтак отримують органічне молоко. Зараз на органічній фермі працює 20 людей. Усі вони відданій своїй справі. І радіють, що навіть у віддаленому селі на Тернопільщині можна стати відомими на всю Україну, завдяки продукції, яку вони тут вирощують.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram