logo

ORGANIC STYLE

Група АГРОТРЕЙД 53% органічної продукції реалізувала в Нідерланди

Група АГРОТРЕЙД 53% органічної продукції реалізувала в Нідерланди

ORGANIC STYLE 06.04.2020  07:39 120

Основним покупцем органічної продукції Групи АГРОТРЕЙД цього року були Нідерланди. Їм компанія продала 53% свого врожаю.

Про це AgroPortal.ua повідомив директор департаменту зовнішньої торгівлі Групи АГРОТРЕЙД Андрій Бут.

«Особливим попитом у Нідерландах користуються кукурудза та пшениця. Також маємо клієнтів у Норвегії, Німеччині та Ізраїлі. Трохи продаємо й на внутрішньому ринку, але це невелика частка. В цьому напрямку ми працюємо саме на європейський ринок, адже в Україні практично відсутня культура споживання органічної продукції», — зазначає Андрій Бут. 

Щоправда, за його словами, українські трейдери органічної продукції останніми роками постали перед труднощами через збільшення пропозиції в країнах Євросоюзу: багато місцевих фермерів перейшли на вирощування органіки, нові члени ЄС теж почали нарощувати площі посівів.

«До того ж європейські споживачі зазвичай віддають перевагу продукції, вирощеній на території ЄС, тому конкурувати з місцевими виробниками стає дедалі складніше. Труднощів додає й посилення правил ввезення органічної продукції до країн ЄС. Це водночас має як негативний вплив, так і позитивний, адже за цих умов з ринку підуть недобросовісні виробники. Зараз складно сказати, як буде розвиватися ринок, тому що з одного боку споживання зростає, а з іншого — збільшується й пропозиція. Але, зрештою, ринок сам себе врегулює. Добре, що Україна почала приймати закони стосовно вирощування органічної продукції. Адже раніше були тільки сертифікаційні органи, а як можна купувати в країні, яка навіть не має відповідного законодавства?» — розповідає Андрій Бут. 

Він зазначає, що така тенденція не вплине на плани компанії, і АГРОТРЕЙД не збирається відмовлятися від вирощування органіки.

«Ми будемо пристосовуватися до вимог ринку: обирати культури, на які є попит, та шукати клієнтів, з якими можна укладати довгострокові контракти. Також будемо міняти свої посівні площі, коригувати сівозміну. Зараз думаємо над тим, аби зменшувати площі посіву кукурудзи та пшениці на користь бобових», — ділиться планами Андрій Бут. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram