logo

ORGANIC STYLE

5 Елемент: створений, щоб захищати

5 Елемент: створений, щоб захищати

ORGANIC STYLE 14.11.2018  07:31 1187

«5 Елемент», хоч доволі молода компанія, але досвіду участі в міжнародних виставках їй не позичати. Активно беручи участь у найбільших світових виставкових заходах, українська компанія вже експортує свою продукцію в понад 30 країн світу. Загалом, препарати «5 Елемент» сертифіковані та дозволені для застосування в органічному виробництві в 132-х країнах світу.

Ось і зараз компанія готується до чергової виставки — Growtech Eurasia, яка відбудеться з 28 листопада по 1 грудня 2018 року в Анталії (Туреччина). «5 Елемент» — єдина українська компанія-учасник серед 800 учасників з 30 країн.

Але окрім виставкових активностей власник компанії і генеральний директор «5 Елемент» Володимир Білий постійно проводить зустрічі в різних куточках світу. Знати, де він знаходиться на даний момент, — просто нереально. Відслідковувати його ділові місії допомагає лише Фейсбук.

«Місяць тому побував на Кіпрі, де мав зустріч з міністром сільського господарства та екології Республіки Кіпр паном Costas Kadis. Домовились про практичну співпрацю і сприяння імплементації продукції «5 Елемент» на ринок Кіпру та країн Євросоюзу. Також нещодавно відбулися перемовини з налагодження співпраці з індійською компанією, яка займається вирощуванням широкого асортименту квітів, — Rise n'Shine Biotech. В жовтні їздили на аграрну виставку SIAT 2018 в Тунісі, де теж показували і розказували місцевим аграріям про наші препарати. Відбудемо виставку в Анталії й почнемо готуватися до BIOFACH 2019 в Німеччині. Роботи і обсягів ринку вистачає», — розповідає Володимир Білий.

За його словами, потужність виробництва компанії «5 Елемент» зараз дозволяє задовольнити потреби всього українського ринку максимум за місяць. На даний момент на заводі виробляється 65 препаратів для зернових, технічних, овочевих культур та садових насаджень. В процесі розробки і тестування в науковій лабораторії компанії також знаходяться препарати по обробці таких культур як фінік, бавовна, арахіс, цукрова тростина — це все замовлення, отримані від іноземних компаній.

До української компанії з виробництва нано-добрив, в тому числі й для органічного виробництва, придивляються великі світові виробники, адже таких потужностей, які є в Україні, в світі ще не існує.

Так, у жовтні компанію «5 Елемент» в рамках робочого візиту відвідала делегація від уряду провінції Ганьсу (Китай), щоб ознайомитися з новими розробками, створеними на базі підприємства. Гості відзначили потужний потенціал молодого українського підприємства та його широкі експортні можливості. 

Єдині в Україні з сертифікацією ECOCERT

Також у жовтні, у рамках Міжнародної виставки «АГРОПОРТ Харків 2018», компанія «5 Елемент» отримала сертифікат якості ECOCERT від незалежної французької організації, яка спеціалізується на сертифікації органічних продуктів і технологій їх виробництва.

На даний момент у галузі органічної продукції тільки єдиній компанії з України вдалося пройти сертифікацію від ECOCERT. Сертифікат має міжнародний статус, визнається в 132-х країнах світу і гарантує натуральне походження та екологічно чисту продукцію.

«Щоб отримати таку сертифікацію, потрібно мати високу якість препаратів, весь час працювати над удосконаленням технології виробництва і також мати професійну підготовку колективу. До цієї події ми готувалися цілий рік і за цей проміжок часу отримали ще два сертифікати Бюро Верітас (Bureau Veritas), а також пройшли сертифікацію в компанії «Органік Cтандарт», — розповідає Володимир Білий.

До речі, компанія «5 Елемент» реалізує свою продукцію для українських аграріїв вдвічі дешевше, ніж на експорт. Вартість технології в середньому виходить 600 грн/га, а у Європі фермери готові платити 50 євро/га.

«Ми патріоти і хочемо, щоб українська земля була більш родюча. Наші аграрії повинні прийти до розуміння, що не можна використовувати при вирощуванні сільськогосподарської продукції лише хімію, потрібно йти в напрямку біотехнологій, і однією з таких біотехнологій якраз і є «5 Елемент», — пояснює Володимир Білий і додає, що в планах компанії на 2019-2020 роки вийти на обсяги покриття до 1 млн га, і це тільки по Україні, не рахуючи іноземних клієнтів.

Підвищення врожайності від 10 до 150%

Компанія вже має результати застосування препаратів «5 Елемент» майже на всіх культурах в Україні.

Передпосівна обробка насіння озимої пшениці дала приріст врожайності 0,4 т/га (+10%). Різниця врожайності зерна ячменю озимого між обробленим та необробленим варіантами склала 0,3 т/га (11,5%). При вирощуванні пшениці озимої при одноразовій підгодівлі посівів встановлено приріст урожайності зерна 16,9%, умовний чистий дохід підвищився на 1988 грн/га.

«Окрім того, що на зернових ми отримуємо на 10-30% прибавки врожайності, ще й зерно підвищує класність: тобто у варіанті з підгодівлею мікродобривами майже не отримуємо фуражу. Також практика показує, що в господарствах, які вирощують органічну продукцію, навіть без внесення NPK добрив, відразу після обробки мікродобривом «5 Елемент» насіння озимих культур відбувається потужний стартовий ріст, сходи швидко формують добре розвинену, об'ємну кореневу систему, в 2,5-3 рази більшу в порівнянні з необробленими рослинами», — розповідає Володимир Білий.

Цього року були закладені дослідні ділянки і на зрошенні. Там врожайність озимої пшениці на необроблених ділянках склала 5,8 т/га, а при використанні мікродобрив — підвищилася до 6,8 т/га (на 17,2%). Обробка насіння мікродобривом сприяла зростанню врожайності з 4,7 до 5,5 т/га (17,0%).

Отож, як відмічають у компанії, застосування препаратів «5 Елемент» забезпечує зростання врожайності зернових і технічних культур на 10-30%, на 35-150% — по овочевій групі, а також на 20-25% по садовим насадженням.

Наприклад, у ТОВ «СП «Злато Таврії» відмічають, що цього року соняшник із застосуванням технології «5 Елемент» дав прибавку до врожаю +22% (+0,45 т), по кукурудзі — +11% (+1,1 т).

Один із семи

Як розповідає Володимир Білий, виробників комплексних технологій, аналогічних «5 Елементу», у світі всього налічується 7. Але українська продукція має значну перевагу — препарати виготовляються в формі концентрату, а не в формі водного розчину, як практикують інші виробники.

«До того ж маємо добре налагоджену логістику і свою продукцію і в будь-яку країну світу можемо доставити максимум за 7 днів. Звичайно, зараз виробництво працює не на повну потужність, але за потреби ми можемо за добу виробляти таку кількість препаратів, які покриють 1 млн га», — розповідає Володимир Білий і зазначає, що відповідно до бізнес-плану протягом 5 років планується будівництво ще 6-ти заводів «5 Елементу» в таких країнах як Єгипет, Індія, Туреччина, Китай, Бразилія і США.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram