logo

ORGANIC STYLE

Думка: Органічне виробництво нерентабельне без запилення культур Джерело фото: farming.org.ua

Думка: Органічне виробництво нерентабельне без запилення культур

ORGANIC STYLE 26.06.2020  07:15 209

Під час написання програми зі створення органічного бджільницького кластеру в Кіровоградській області був проведений аналіз щодо сівозміни та можливості запилення культур. Основні дві медоносні культури у Кіровоградській області — ріпак (60 тис. га) і соняшник (580 тис. га).

Про це розповів директор ТОВ «Пчелич» Олександр Оньша під час ХІХ регіонального форуму «Органічна Україна 2020. Кропивницький».

«Ринок України із запилення експерти оцінюють в 300 млн грн на рік, але це за умови, якщо аграрії почнуть платити пасічникам за послугу запилення. Кожна бджолосім’я, що працює на соняшнику, дає приріст у грошовому еквіваленті 11 тис. грн з га, а вартість самої бджолосім’ї — 3 тис. грн», — зазначає Олександр Оньша.

За його словами, якщо рухатися в напрямку органічного землеробства, то без компенсації — збільшення урожайності за рахунок запилення — органічні виробники не матимуть прибутків.

«Для того, щоб запилити 580 тис. га соняшнику, потрібно майже 580 тис. бджолосімей, а в області їх зараз близько 122 тисяч. Але поки не зацвіте соняшник, нам не вистачає кормової бази для утримання такої кількості бджіл», — говорить Олександр Оньша.

На його думку, тільки завдяки збільшенню кількості бджолосімей та обсягів виробництва меду бджільництво в Україні не зможе вийти на новий рівень. «Потрібно розвивати ринок збуту для продукції бджільництва, і це справа пасічників. Оскільки кормової бази для бджіл не вистачає, і зараз іде повільне зменшення пасік, то вважаю, що розвиток продуктів бджільництва, апітерапія, зелений туризм можуть принести додаткові гроші в галузь», — вважає Олександр Оньша.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram