logo

ORGANIC STYLE

Думка: Органіка потребує стабільності, а не держпідтримки

Думка: Органіка потребує стабільності, а не держпідтримки

ORGANIC STYLE 19.02.2019  09:49 313

Україна має величезний потенціал для розвитку органічного сектору. І це виклик для українських виробників: виготовляти не просто сировину, а й готові продукти навіть без особливої підтримки з боку держави.

Таку думку висловив комерційний директор «ЕтноПродукт» Андрій Ніколаюк в рамках роботи Міжнародної виставки BIOFACH 2019, де Україна була представлена у новому форматі Organic Ukraine Business Hub.

Говорячи про те, за рахунок чого можливо збільшити частку органічних угідь в Україні і чи потрібні певні стимулюючі інструменти для фермерів, Андрій Ніколаюк зазначив, що інвестування у виробництво вимагає додаткового гарантування.

«Необхідно посилювати законодавчі норми в земельному праві. Органіка передбачає інвестування в збагачення ґрунту, але цього ніхто не робитиме, знаючи, що завтра цю землю переоформлять на інших власників. А це величезний ризик для бізнесу », вважає він.

Комерційний директор «ЕтноПродукт» уточнив, що компанія ще на початку сезону 2018 р. законтрактувала 80% своєї органічної продукції, зараз йдуть переговорні процеси на урожай 2019 р. У компанії вже сіяли спельту, на черзі гречка, люпин і овес.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram