logo

ORGANIC STYLE

Думка: Україна й надалі збільшуватиме обсяги виробництва органічних зернових

Думка: Україна й надалі збільшуватиме обсяги виробництва органічних зернових

ORGANIC STYLE 21.11.2020  07:10 196

Україна є найбільшим експортером, другим після Китаю, органічної продукції до ЄС, в обсягах якої найбільшу частку займає кукурудза.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка під час онлайн-засідання «Перспективи співробітництва в аграрній сфері: Україна-Іспанія».

«Думаю, що Україна й надалі збільшуватиме обсяги виробництва органічних зернових, що є її внеском у досягнення європейських цілей щодо екологічності сільського господарства», — зазначає Тарас Качка.

Він відмітив, що нещодавно ЄС схвалив рішення, яким визнає еквівалентність систем виробництва насіння зернових, і тому Україна стає гравцем на ринку постачання не лише готової зернової продукції, але й насіннєвого матеріалу для ЄС. За словами Тараса Качки, це теж може бути гарною нішею з доданою вартістю на ринку зернових.

«Якщо говорити про вплив пандемії, то перший важливий чинник — це логістика, і в березні були певні ризики, але логістика не була порушена, тому торгівля відбувається належним чином. Але нам потрібно враховувати наслідки пандемії в частині партнерств, адже споживчий попит меншає, особливо коли ми говоримо про HoReCa та готельно-ресторанний бізнес, туризм. Це може викликати певне коригування на ринку споживання рослинної продукції», — стверджує Тарас Качка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram