logo

ORGANIC STYLE

Думка: в Україні дуже багато «романтичної картоплі»

Думка: в Україні дуже багато «романтичної картоплі»

ORGANIC STYLE 30.04.2019  07:18 298

Навіть за умови якщо виробники відмовляться від використання пестицидів, гербіцидів чи добрив, тобто від тих факторів, які є прямими ознаками, що це не органічний продукт, ефекту не буде, якщо раніше на цих землях вирощувалися рослини за інтенсивною технологією.

Таку думку висловив доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна Національного університету біоресурсів і  природокористування України, член-кореспондент НААН України Анатолій Бикін.

«Для того щоб, грунт звільнився від інтенсивних залишків має пройти не один рік. Тобто ми думаємо, що зовнішні атрибути у нас витримані, але внутрішні атрибути — говорять про зворотне. Ось наприклад, в ПП «Агроекологія» 40 років не орють і 30 років не використовують жодних ЗЗР і  при таких умовах можна вирощувати органічну картоплю. Інша картопля не органічна, а, скоріш за все, «романтична», — зазначає Анатолій Бикін. 

За його словами, органічну картоплю можна спробувати виростити в приватному секторі, але лише при умові, що там буде підживлення гноєм. Також Анатолій Бикін рекомендує підібрати сорт, який сам стійкий до хвороб, але за таких умов урожайність відразу зменшиться вдвічі, а це умовно 18-20 т. 


Іванна Панасюк, AgroPportal.ua

 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram