logo

ORGANIC STYLE

Дунайський Аграрій «бере» відвідувачів BIOFACH бататом

Дунайський Аграрій «бере» відвідувачів BIOFACH бататом

ORGANIC STYLE 15.02.2019  08:00 466

В каталозі виробників органічної кавуна, представлених на виставці органічних продуктів BIOFACH 2019, зазначено8 компаній, а виробників такого овоча як батат - всього 2. Серед них і українська компанія «Дунайський Аграрій».

Про це AgroPortal.ua повідомив директор ТОВ «Дунайський Аграрій» Роман Дяжук.

«Пару років тому я вирішив шукати свою нішу в органіці і вже два роки вирощую овочі, кавуни, фрукти, зернові і бобові культури. Участь в BIOFACH мені потрібно в першу чергу для того, щоб зрозуміти, яка продукція сьогодні цікавить Європу і весь світ. Плануємо почати експортувати овочі і фрукти в Європу. До цього мали досвід в експорті органічних зернових, ріпаку, соняшнику, гороху і сочевиці», - розповідає Роман Дяжук.

За його словами, попит на українському ринку на органічні кавуни «Дунайського Аграрія» дуже великий, але цікавить реакція на цей продукт на європейському ринку.

«Якщо подивитися каталог учасників BIOFACH, то показує 8 екзібіторов, які пропонують органічний кавун, а в такій позиції як батат (солодка картопля) всього дві компанії - з України та Іспанії», - уточнює Роман Дяжук.

Він зазначає, що участь у виставці також допоможе зорієнтуватися в потребах і запитах європейського ринку. Просувати продукцію за кордоном також допомагає вдале географічне розташування господарства - на Півдні України, а це 45 паралель, де вирощені продукти славляться надзвичайними смаковими якостями.

«Планую вирощувати те, що не може вирощувати більшість європейських країн. Батат, кавун, диня, персик - моїми прямими конкурентами в цих позиціях можуть бути тільки іспанці й італійці », - розповідає Роман Дяжук.

За його словами, поки складно передбачити обсяги експорту, адже ціна на продукцію формується під урожай. Також важливо враховувати врожайність в інших країнах. Так, наприклад, в Італії через затяжні дощі, очікуваного врожаю батату не було, тому є шанс зайняти нішу постачальника батата в європейські країни.

Роман Дяжук каже, що на внутрішньому ринку попит поки на батат не сильно великий, в минулому сезоні 5 тонн вирощеного овоча «Дунайський Аграрій» реалізували через одну з торгових мереж, але це невеликі обсяги.

«У цьому сезоні ми вже запланували виділити під батат 10-20 га, під кавун - більше 20 га і думаємо, що в цьому році зберемо більше 50 тонн персика», - зазначає Роман Дяжук.


Алла Стрижеус, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram