logo

ORGANIC STYLE

Група АГРОТРЕЙД починає вирощувати органічний високоолеїновий соняшник

Група АГРОТРЕЙД починає вирощувати органічний високоолеїновий соняшник

ORGANIC STYLE 17.03.2020  07:25 346

У Групи АГРОТРЕЙД під органічне виробництво виділено 2,5 тис. га. Компанія вирощує горох, гірчицю, кукурудзу, соняшник, озимі пшеницю та ячмінь. Цьогоріч додались 675 га високоолеїнового соняшнику, оскільки на нього є великий попит.

Про це AgroPortal.ua розповів заступник директора агропромислового департаменту з органічного землеробства Групи АГРОТРЕЙД Геннадій Тищенко.

«З моменту, як компанія почала займатися органічним землеробством, площа посівів залишається стабільною. Структура кардинально не змінюється, лише окремі культури. Наприклад, в минулі роки ми сіяли сочевицю, але цього року відмовилися, замінивши її горохом. Ще у 2017 році пшеницю ми взагалі не саджали, а тепер маємо 705 га, також цього року додались 675 га високоолеїнового соняшнику, оскільки на нього є великий попит. Раніше ми також сіяли льон, але його ціна невелика, до того ж природні умови не сприяли гарному врожаю, тому від цієї культури відмовились», — розповідає Геннадій Тищенко.

За його словами, головний фактор, що ускладнює органічне землеробство, — це зміна природних умов, недостатні опади та критичні температури. Також проблем додають бур'яни та шкідники.

«Ми підбираємо сорти, що відрізняються інтенсивним ростом на початковій стадії та є більш стійкими до хвороб, використовуємо засоби захисту органічного походження. З бур’янами боремося на випередження: робимо вчасну культивацію перед посівом, потім виконуємо боронування та прополювання міжрядь», — ділиться досвідом Геннадій Тищенко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram