logo

ORGANIC STYLE

Єврокомісія відкладає на 2022 рік набуття чинності нового органічного регламенту

Єврокомісія відкладає на 2022 рік набуття чинності нового органічного регламенту

ORGANIC STYLE 10.09.2020  07:02 99

Єврокомісія оголосила про перенесення на січнень 2022 року набуття чинності нового європейського регламенту, щодо органічних правил. Це не остаточне рішення, оскільки пропозиція також повинна бути схвалена Радою та Парламентом. Однак очікується що ця відстрочка буде прийнята без подальших поправок.

Про це повідомляє freshplaza.

Крім того, Єврокомісія повідомила, що наступний Зелений план дій ЄС відкритий до 27 листопада для публічних консультацій. Новий регламент щодо органічних речовин передбачає прийняття численних делегованих актів та імплементаційні заходи для визначення технічних стандартів, пов’язаних, наприклад, зі стандартами органічного виробництва, сертифікацією групи або системою органічного контролю.

Незважаючи на наполегливу роботу Єврокомісії та держав-членів, джерела з Європейського екологічного руху зазначають, що багато з цих технічних вимог все ще мають обговорюватися.

«Новий план дій ЄС щодо органічного землеробства є вирішальним для того, щоб зробити Європу більш органічною. Цей план повинен відповідати цілям, встановленим стратегіям Біорізноманіття та «Від ферми до виделки». Це означає, що він має допомогти досягти 25% органічних земель в ЄС до 2030 року», - зазначив  президент IFOAM Organics Europe Ян Плагг.

Він також додав, що вітає плани Єврокомісії виділити бюджет в € 40 млн. на органічне землеробство як частину політики просування на 2021 рік.

В SEAE відзначають, що це перенесення дозволить сектору підготуватися до виконання нової нормативної бази з необхідними умовами та гарантіями.


Анастасія Кирієнко, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram