logo

ORGANIC STYLE

Кусто Агро інвестує в органічне виробництво

Кусто Агро інвестує в органічне виробництво

ORGANIC STYLE 13.03.2020  11:54 311

Протягом останніх двох-трьох років ягідний бізнес у селі Суємці на Житомирщині активно розвивається. Сума інвестицій «Кусто Агро» для розвитку ягідного органічного бізнесу на території Баранівської ОТГ складає приблизно $1 млн.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Кусто Агро» Алішер Тяжин під час Форуму «Розвиток у партнерстві».

В компанії розповідають, що пайовиків «Кусто Агро» у різних регіонах неодноразово цікавило питання створення робочих місць. Саме тому компанія почала впроваджувати нові напрями діяльності — садівництво та ягідництво. Підприємство «Альфабет Агро» вирощує ягоди на Житомирщині — екологічно чисті, за практикою органічного землеробства. У селах Володимирівка та Суємці підприємство планує вирощувати полуницю по трьох циклах протягом 15 років, смородину — 10 років, вишню — 15 років.  

Цей регіон вибрано не випадково, адже тут є потреба в додаткових робочих місцях, а також — вдале розташування водойм, оскільки ці культури вимагають значної кількості поливів.

Минулого року підприємство закупило імпортні садженці, яка дала можливість отримати хороший урожай. Більша частина врожаю пішла на заморозку, яку провели на Вінницькому підприємстві Fruktona VN, а також реалізували на внутрішньому ринку.  У 2020 році «Кусто Агро» розпочне експортувати свою продукцію.

За словами Алішера Тяжина, минулого року під час сезонного збору ягід на підприємстві на Житомирщині офіційно працювало близько 300 людей, за яких «Кусто Агро»  сплатило податки до місцевого бюджету. У 2020-му «Альфабет Агро» планує залучити до збору врожаю ягід близько півтисячі людей. Також компанія має домовленості із Баранівською ОТГ та Калинівським центром зайнятості.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram