logo

ORGANIC STYLE

МХП береться за відновлення родючості українських ґрунтів

МХП береться за відновлення родючості українських ґрунтів

ORGANIC STYLE 28.08.2020  11:59 117

МХП та ГО «Органічна Україна» підписали Меморандум про партнерство. Документ закріплює наміри сторін щодо відновлення родючості українських ґрунтів, забезпечення споживачів українською органічною продукцією, впровадження концепції сталого виробництва та сталого споживання, що базується на міжнародних екологічних вимогах та стандартах.

Про це повідомляє ГО «Органічна Україна».

«Стан вітчизняних ґрунтів стає вже не аграрним питанням, а проблемою екологічної безпеки. В Україні близько 8% світового запасу чорнозему. Але все це дуже вичерпний ресурс. І що буде з ґрунтами, а значить і з нами, в найближчі роки — теж залежить від нас.

Органічний сектор сільського господарства в Україні знаходиться у процесі стійкого зростання з початку 2000-х років. Проте, існують значні можливості для подальшого росту в цьому секторі, особливо завдяки географічній близькості до зростаючих органічних ринків Європейського Союзу (ЄС), а також за рахунок значного нереалізованого потенціалу внутрішнього органічного ринку України. Наша мета — сталий та збалансований розвиток аграрного сектору України, основою якого є екологічно чисте виробництво», — зазначив Голова правління МХП Юрій Косюк.

За його словами, підписання меморандуму про стратегічне партнерство з Громадською спілкою «Органічна Україна» стане першим кроком для досягнення стратегічних цілей України —  відновлення родючості українських ґрунтів та потужного виходу на глобальний ринок органічної продукції.

«Перед Україною стоїть національний виклик: деградація українських ґрунтів, чи їх відновлення для майбутніх поколінь. Від якості ґрунтів залежить продовольча безпека, розвиток агросектору та реалізація експортного потенціалу України. Зміни клімату, дефіцит ґрунтової вологи та ерозія – це фактори, що негативно впливають на агровиробництво, зменшуючи врожайність. Сьогодні людство накопичує «екологічний борг», адже кількість використаних ресурсів вже перевищує той обсяг, який Земля здатна відновити за рік», — підкреслив заступник Голови правління МХП Олександр Домбровський

Він віддмітив, що МХП вчасно реагує на глобальні виклики і вибудовує унікальну модель циркулярної економіки. Компанія ефективно використовує органічні відходи, що утворюються в процесі діяльності підприємств групи МХП, для виробництва «зеленої» енергії та органічних добрив, які використовуються як для відновлення земельних угідь МХП, так і сусідніх фермерів. Також компанією реалізовується програма «Відновлення родючості українських ґрунтів за допомогою органічних добрив» та проєкту «Органічний гектар».

«Сильне партнерство —  це наміри і мрія, які я шукала і очікувала на ринку України. Дуже добре, що МХП є індустріальною компанією, тому що органічне виробництво хоче бути індустріальним і має бути впровадженим у всі сфери життя. Ключові рішення приймають стратегічні лідери у своїх галузях. Вони є реалізаторами ідей. Для мене особисто є важливою комунікація з людьми, які розділяють однаковий сенс життя і тому важливо мати спільний світогляд та бачення. Вдячна МХП за готовність до партнерства.

Наші позиції прості: це відновлення родючості ґрунтів, розвиток органічного виробництва, сприяння реалізації державної політики і у відновленні родючості ґрунтів і в формуванні органічного сектору. Але за цими простими позиціями стоїть величезна робота, яку ми запланували провести разом», — прокоментувала президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram