logo

ORGANIC STYLE

Минулого року державну підтримку отримали три виробники органічної продукції

Минулого року державну підтримку отримали три виробники органічної продукції

ORGANIC STYLE 02.04.2020  15:05 377

Сьогодні важливим питанням є державна підтримка виробників органічної продукції, і наразі продовжує діяти державна програма, яка дозволяє надавати допомогу виробникам у розмірі до 500 тис. грн для проведення оцінки відповідності органічної продукції. Минулого року таку підтримку було надано трьом виробникам.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко під час IV Міжнародного конгресу «Органічна Україна-2020: Перезавантаження. Актуалізація органічних брендів».

«Скільки виробників отримає державну підтримку цього року, поки ще невідомо, але будемо сподіватися, що ця підтримка буде використана. Також наразі готуються зміни до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств», за якою передбачається часткова компенсація витрат фермерських господарств, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва у розмірі 90% понесених витрат (без урахування ПДВ), але не більше 100 тис. грн», — відзначив Сергій Глущенко.

За його словами, напрямок органічного виробництва дуже важливий для країни, оскільки він є точкою росту, яка дозволяє експортувати значну частку.

«Вважаю, що цьому напрямку потрібно приділяти більше уваги і в міністерстві, де формується політика ринку в цьому напрямку, і в контролюючому органі. У цих відомствах мають діяти окремі підрозділи, і в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вже є такий підрозділ. Мені б хотілося підсилити його і бачити продовження в Держпродспоживслужбі. Це питання на перспективу, але воно вже назріло. Адже прийнятий закон — це добре, але якщо ми не маємо інструментів контролю та навчених спеціалістів, то навряд чи цей сектор буде «відбіленим», бо є питання стосовно підробок, фальсифікатів, і за цим потрібно слідкувати, щоб не скомпрометувати саме поняття «органічна продукція», — звертає увагу Сергій Глущенко.

Також він зазначив, що законодавство щодо органічного виробництва було оновлене, і в серпні 2019 року вступив у дію Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

«Щоправда, ще не всі підзаконні акти до закону розроблені та прийняті. В роботі перебуває ще 7 документів, але думаю, що через два місяці процес буде завершено. Після цього в нас законодавчо всі вимоги будь сформовані, і це стане фундаментом для подальшого розвитку органічного сектору. Часова перспектива — 2-3 місяці. Єдине, що може завадити виконати роботу в установлені терміни, — це нинішня ситуація, карантин, пов'язаний з пандемією коронавірусу», — припускає Сергій Глущенко.

Також він зазначив, що щороку відбувається зростання виробництва органічної продукції в Україні, і сьогодні площа під органічним виробництвом складає 310 тис. га.

«Це невелика частина від загальної кількості сільськогосподарської землі —0,7%. Україні в цьому питанні ще є куди зростати, адже статистика інших країн свідчить, що площа під органікою може становити близько 10%.

Також розширилася лінійка переліку продукції, яка виробляється в Україні, за останні два-три роки з’явилися м’ясні та молочні продукти, олія. Думаю, що асортимент продукції буде і надалі розширюватися, оскільки поки що найбільше експортується зернової продукції», — зазначає Сергій Глущенко.

Він підкреслив, що єдиними континентами, де немає української органічної продукції, є Африка та Південна Америка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram