logo

ORGANIC STYLE

На BIOFACH розповіли, як працюватимуть реєстри органічної продукції

На BIOFACH розповіли, як працюватимуть реєстри органічної продукції

ORGANIC STYLE 14.02.2020  09:52 255

Реєстри органічної продукції в Україні будуть формуватися Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на основі даних, отриманих від органів сертифікації.

Про це повідомила представник міністерства Валентина Заєць в рамках круглого столу під час міжнародної виставки BIOFACH.

«Органи сертифікації будуть надавати інформацію до Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства про операторів, з якими вони починають працювати, і далі міністерство, на підставі отриманої інформації, включає їх до реєстру операторів. У разі, якщо орган сертифікації припиняє роботу з оператором, також встановлений механізм виключення оператора з реєстру», — зазначила Валентина Заєць. 

За її словами, реєстр органів сертифікації формується на підставі заявки підприємства/установи/організації, які пройшли акредитацію в Національному агентстві акредитації України.

Також встановлений перелік документів, які необхідно мати, крім заяви органу сертифікації для включення його до реєстру. І встановлено механізм виключення з нього.

«Також законом передбачений Державний реєстр органічного насіння і садивного матеріалу. В постанові прописаний механізм включення до цього реєстру інформації. Зокрема, формується реєстр на підставі інформації від операторів, які здійснюють виробництво та реалізацію органічного садивного матеріалу. Цей реєстр ведеться на добровільних засадах. Ми вважаємо, що ті, хто займається насінням та садивним матеріалом, будуть зацікавлені опинитися в такому реєстрі, щоб оператори використовували насіння саме вітчизняних виробників», — пояснює Валентина Заєць.

Вона зазначила, що законом також встановлюються обов’язки органів сертифікації. Перш за все — це питання дотримання українського законодавства в сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Органи сертифікації зобов’язані надавати інформацію про операторів, з якими укладалися договори про проведення сертифікації, а також повідомляти міністерство про видані тимчасово або скасовані сертифікати. 

Окрім того, органи сертифікації повинні взаємодіяти з Держпродспоживслужбою України з питань державного контролю та нагляду за діяльністю операторів та обігом органічної продукції на ринку, надавати на вимогу Держпродспоживслужби необхідні документи для здійснення державного нагляду і контролю, щорічно надавати звіт до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і щорічно проводити сертифікацію відповідно до договору про сертифікацію, укладеного з оператором. 

«Тобто ми вважаємо, що постійний обіг інформації надасть реєстру живу основу. Реєстр знаходиться у відкритому доступі, і кожен бажаючий може скористатися інформацією, щоб перевірити певного оператора чи продукт. Він постійно оновлюватиметься і доповнюватиметься», — зазначила Валентина Заєць. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram