logo

ORGANIC STYLE

Названо дві ключові проблеми в органічному землеробстві

Названо дві ключові проблеми в органічному землеробстві

ORGANIC STYLE 04.02.2020  07:29 355

У виробників органічної ягоди існує дві основні проблеми — бур'яни та відсутність на ринку високопроцентного азотовмісного біопрепарату для підживлення рослин.

Такою думкою поділився співвласник і керуючий партнер СВК «Ягідки», керівник ферми BigBlue Олег Науменко під час Міжнародного форуму «S-FRUIT TRANSFORMATION 2020».

«В органіці минулого року були дві основні проблеми. Перша — бур'яни, з якими доводиться боротися вручну, і які з'їдають весь азот. У майбутньому сезоні у нас працюватиме бригада з 20 осіб, яка протягом 6 місяців буде займатися ручним прополюванням бур'янів.

А друга проблема — відсутність високопроцентного азотовмісного біопрепарату. Сьогодні для підгодівлі лохини ми використовуємо торф із вмістом азоту плюс препарати. Але цього замало», — розповідає про свій досвід Олег Науменко.

За його словами, в минулому сезоні СВК «Ягідки» експортував 30 т ягоди і 10 т продав всередині країни. При цьому Олег Науменко зазначає, що продавати на внутрішньому ринку значно краще, ніж експортувати. Але виробникам потрібно враховувати, що в певний момент настане точка, коли на внутрішньому ринку ягід стане тісно, і це трапиться в найближчі кілька років.

«Тому ми, навіть виробляючи невеликі обсяги продукції, намагаємося знайти запасний вихід на інші ринки збуту. Плануємо продати в майбутньому сезоні близько 45 т лохини всередині країни і 45 т ягоди відправити на експорт. При цьому орієнтуватися будемо не на великих і відомих покупців, а ставка буде на локальний нішевий ритейл в Нідерландах, Німеччині, Великобританії», — зазначає Олег Науменко.

Також він додав, що в 2020 році ягода СВК «Ягідки» на внутрішньому рику буде продаватися тільки в одній торговій мережі — Le Silpo.


Для довідки: Сільськогосподарськй кооператив «Ягідки» в 2018 році отримав повний сертифікат органічного виробництва ягід чорниці високорослої (лохини) Organic Standard. Підприємство є одним із найбільших виробників органічної лохини на території України та Європи – загальна площа органічної ферми складає 55 га.

 

Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram