logo

ORGANIC STYLE

Перспективна ніша: в Україні майже немає органічного насіння

Перспективна ніша: в Україні майже немає органічного насіння

ORGANIC STYLE 04.03.2020  07:56 270

З 1 січня 2021 року набуває чинності новий регламент Європейського союзу, який забороняє виключення для використання неорганічного насіння в органічному виробництві. Тим часом в Україні органічного сертифікованого насіння та садивного матеріалу вкрай мало.

Про це розповіла експерт ринку органіки України, голова організації «Зелене досьє» Катерина Шор під час «Насіннєвого форуму-2020».

За даними «Органік Стандарт», є 17 зразків органічного сертифікованого насіння та садивного матеріалу. З них 14 — соя, просо і озима пшениця та 3 сорти чорниці.

«Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», є виняток щодо використання неорганічного насіння та садивного матеріалу в тих випадках, якщо відповідного органічного сертифікованого немає на ринку. За таким принципом сьогодні працює весь світ, але з наступного року ситуація зміниться. В Україні від цього виключення буде важко відмовитись, оскільки в нас практично немає власного органічного насіння. В Європі вимушені йти на такий крок, щоб зупинити використання виключень, тож нашим виробникам також потрібно пристосовуватись до цих умов», — зазначає Катерина Шор.

За її словами, органічне насінництво є перспективною нішею для українських виробників насіння, тому що його не вистачає в Україні. Процедура потрапляння до реєстру виробників органічного насіння — це наступний етап після того, як виробник уже внесений до реєстру традиційного насіння. Наступним етапом має бути сертифікація виробництва насіння і подача документів до реєстрів.

«Органічне насінництво теж має перехідний період для здобуття статусу саме органічного виробника. Для початку мають бути виконані всі базові вимоги українського законодавства, і тільки після того може бути виконаний другий етап щодо органічного насінництва. Стаття 25 Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» передбачає, що перехідний період для органічного рослинництва не може бути меншим за 24 місяці до початку посіву, то перехідний період для насінництва становить 1 вегетаційний період для однорічних культур і два періоди — для розмноження багаторічних», — розповідає Катерина Шор.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram