logo

ORGANIC STYLE

Підтримка органічних виробників: Досвід Львівщини

Підтримка органічних виробників: Досвід Львівщини

ORGANIC STYLE 08.05.2020  07:09 251

На Львівщині планують й надалі сприяти збільшенню кількості органічних операторів області і органічному виробництву та передбачається підтримка у вигляді повернення вартості сертифікації органічним виробникам.

Про це повідомляється на сайті Львівської ОДА.

Кошти обласного бюджету надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють органічне виробництво в галузі сільського господарства у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання.

«Ми є те, що ми їмо» … вірність цього вислову підтвердили найновіші наукові дослідження. Вчені дійшли висновку, що їжа найдивовижнішим чином впливає на наші розумові процеси. Від того, що ми з'їли, залежать не тільки наше самопочуття, але також і настрій та ясність мислення. Наш зріст, вага, краса, світосприйняття, наші життєві сили, таланти, успіхи, невдачі, наші хвороби - все це результат нашого харчування. Для нормальної життєдіяльності людині необхідний повноцінний набір продуктів харчування. Раціональне  харчування  сприяє збереженню здоров’я, високій фізичній, розумовій працездатності та активному довголіттю. Вважаю, що ми на вірному шляху і докладатимемо всіх зусиль аби органічні виробники збільшувались у кількості, а органічні продукти були усюди: в домівках мешканців області, на прилавках магазинів і що надважливо — аби органічне харчування поступово витісняло традиційне у закладах освіти», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

Під час останньої онлайн-зустріч Юлії Шопської з органічними операторами Львівщини було обговорено питання розвитку органічного виробництва, бачення стратегії та впровадження ряду проектів на території Львівщини. Зокрема, найближчим часом планується запустити на Львівщині діяльність  шоурумів, де покупці та споживачі зможуть купувати справжні органічні продукти, що підтверджені сертифікатами якості. Також, департаментом агропромислового розвитку, проектом та спільно органічними виробниками Львівщини напрацьовуються ідеї щодо запровадження органічного харчування в дошкільних  та закладах освіти.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram