logo

ORGANIC STYLE

Прогноз: Площі під органічним амарантом у 2019 році збільшаться вдесятеро

Прогноз: Площі під органічним амарантом у 2019 році збільшаться вдесятеро

ORGANIC STYLE 15.02.2019  12:06 388

Згідно обсягів реалізації посівного матеріалу органічним сільгосппідприємствам, площі під органічним амарантом збільшаться в 2019 році як мінімум вдесятеро.

Про це AgroPortal.ua повідомив голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.

«В 2018 році бракувало органічного амаранту, органічного товарного насіння було експортовано в межах до 50 тонн, а продукції переробки — до тонни», — зазначає Олександр Дуда.

За його словами, ціна на органічний амарант для внутрішньої переробки та на експорт знаходиться в межах 1000 євро.

«Будемо продавати тільки надлишки товарного органічного насіння амаранту, а основний акцент робитимемо на вітчизняну переробку», — відмічає Олександр Дуда.

На виставці органічної продукції BIOFACH, яка проходить 13-16 лютого в Нюрнберзі (Німеччина) на Національному українському павільйоні представлене очищене та каліброване насіння амаранту в якості сировини для подальшої переробки. А також олія, шліфована амарантова крупа, пластівці, попамарант (повітряний, взірваний) та листя амаранту (яке можна використовувати як фіточай та сировину для екстракції) від українських виробників: «ОрганікАгро» (Закарпаття) та НПК «Амарант» (м. Миколаїв).

«Насіння, пластівці, попамарант вже представлені в торговельних мережах Європи. Ми можемо конкурувати як за ціною, так і за якістю продукції. Товарне органічне насіння амаранту експортується до Польщі. Олія, крупа — до Євросоюзу, Ізраїлю, США, Білорусі», — відмічає Олександр Дуда.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram