logo

ORGANIC STYLE

Рівень відповідальності: Хто і які штрафи платитиме у разі порушення органічного законодавства

Рівень відповідальності: Хто і які штрафи платитиме у разі порушення органічного законодавства

ORGANIC STYLE 06.05.2020  07:22 251

«Методичні рекомендації щодо застосування законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» відповідно до законодавства України містять інформацію для всіх учасників ринку органічної продукції. Окрім опису відповідальності та розмірів штрафів в документі є інформація: як стати оператором та отримати сертифікат; вимоги до обігу, маркування та реалізації органічної продукції; державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів органічного ринку.

Відповідальність операторів

Маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-яких однокореневих та/або похідних слів від цих слів з префіксами «біо-», «еко-» тощо будь-якими мовами, за відсутності сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, — тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, — тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг, — тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців — у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

Відповідальність органів сертифікації

Невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми мінімальних заробітних плат.

Порушення вимог щодо сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яке мало наслідком неправомірну видачу сертифіката — тягне за собою накладення штрафу в розмірі шістнадцяти мінімальних заробітних плат.

Ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації, або звіту про видані ними сертифікати — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Повторне порушення вимог щодо сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яке мало наслідком неправомірну видачу сертифіката — тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти чотирьох мінімальних заробітних плат.

Відповідальність осіб, які реалізують продукцію марковану як органічна

Введення в обіг або реалізація продукції без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та/або її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції або вимогам законодавства держави походження такої продукції, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Детальніше ознайомитись з «Методичні рекомендації щодо застосування законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»


Для довідки: Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2020 року становить  4723,00 гривень.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram