logo

ORGANIC STYLE

Сировинне питання: де виробник органічної олії бере органічну сировину

Сировинне питання: де виробник органічної олії бере органічну сировину

ORGANIC STYLE 05.11.2019  11:43 455

Єдиний завод в Україні з переробки виключно органічного насіння соняшнику «Укролія Органік» за добу може переробити 50 т сировини.

У компанії розповідають, що з огляду на динамічний розвиток олієжирового ринку, виробникам потрібно відповідати зростаючим світовим трендам і постійно пропонувати йому новинки. Тому ТОВ «Укролія» вирішило розширити масштаби, піти з конкурентного середовища на ринку і стати лідером у певних нішах, де зараз задають темпи і тенденції.

Компанією було прийнято стратегічне рішення розвивати напрямок з фокусом на здоров'я і ефективність, а зокрема на виробництво професійної кулінарної високоолеїнової соняшникової олії EFFO і органічної соняшникової олії під брендом GARNA organica.

«Реалізація цих проєктів дає нам можливість стати флагманом на ринку України і вийти на міжнародну арену з якісним українським продуктом», — розповідає фахівець зі зв'язків з громадськістю компанії «Укролія» Світлана Луценко.

Вона зазначає, що у виробництві органічної продукції дрібниць не буває, все має значення, проте окрема увага звертається на сировину. Для «Укролії» якісний органічний соняшник — запорука гарної органічної олії.

Компанія почала працювати з фермерськими господарствами в кінці 2016 року, відразу після прийняття рішення про запуск проєкту підтримки фермерських господарств. На стартовому етапі менеджери із закупівлі «Укролія Органік» кожне агропідприємство відвідали особисто. Активних на сьогодні налічується 18 господарств. Всього в роботі 65 господарств.

«Наші менеджери відділу закупівлі особисто виїжджають в господарства для проведення певного аудиту (склади, техніка, документи), знайомства з власниками та проведення переговорів щодо закупівлі органічної сировини (ціна, обсяг, умови поставки згідно з Інкотермс 2010, терміни та ін.), а також попереднього відбору проб для аналізу якості сировини. У разі позитивних домовленостей укладаємо договір поставки. Перед виконанням умов договору повторно виїжджаємо в господарства перед відвантаженням і проводимо відбір проб для визначення органічності товару (відбір проводиться представником органу сертифікації)», — розповідає Світлана Луценко.

І лише після підтвердження органічності сировини (протокол досліджень на весь спектр заборонених речовин) здійснюються оплата і відвантаження сировини.

Прийом насіння соняшнику на заводі «Укролія Органік» проводиться з дотриманням норм органічної переробки, а саме: транспортний засіб не має доступу до складу; вивантаження здійснюється із застосуванням обмежувального бар'єра; сировина потрапляє на склад, потім переміщається в складі за допомогою зерномета, так виключається можливість попадання бруду і пилу ззовні.

«Хочеться додати, що коли ми говоримо: «бізнес для бізнесу», повинні розуміти, що компанії не купують у компаній, а люди купують у людей. З огляду на це, в «Укролії» ми не просто підраховуємо прибуток, а фіксуємо кількість нових відносин, які вибудували з клієнтами», — зазначає Світлана Луценко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram