logo

ORGANIC STYLE

Український Форум став партнером найбільшої виставки органіки Туреччини

Український Форум став партнером найбільшої виставки органіки Туреччини

ORGANIC STYLE 20.05.2019  14:53 382

З 15 по 18 травня в Туреччині пройшла Міжнародна виставка органічних продуктів 10th Izmir Organic Products Fair або Ekoloji Izmir 2019.

«Мене, звісно, найбільше цікавить,  як організована сама виставка. За відгуками експонентів, участь у ній дає їм велику віддачу – укладається багато угод. Секрет в тому, що тут дуже уважні до потенційних покупців продукції. Вони приїжджають з Європи, Центральної Азії, Близького і Середнього Сходу та Африки. Відбирається цільова аудиторія — ті компанії, яким може бути цікава продукція експонентів. Їх окремо запрошують, зустрічають — для цього передбачений персональний трансфер, селять і пригощають безкоштовно (Ізмір – популярний курорт, так що умови чудові). Значну частину цього «банкету» оплачують держава та муніципалітети. Тобто, поєдналася турецька гостинність та інвестиції в розвиток регіону. Більше такого ніде  я не зустрічав», — розповідає керівник AGROPORT Ukraine Дмитро Титаренко. 

В Туреччині з 2011 року працює Єдиний реєстр виробників, який дозволяє в онлайн-режимі побачити кожну ділянку: хто власник, яка культура на ній росте, що і як вирощувалося минулими роками. Для органіків це взагалі фантастичні можливості, адже для цього сегменту дуже важлива історія ділянки.

Організатори 6-го Симпозіуму з органічного сільського господарства, який пройшов в рамках виставки, організували для міжнародних експертів бізнес-тур на органічне господарство з переробки фруктів, ягід та горіхів – Isik Tarim. Виконавчий директор ГС «Органічна Україна» Олена Ракова, зазначила, що українським виробникам є чому повчитися в турецьких органічних виробників. Зокрема, у вмінні кооперуватися та об’єднуватися: «Наприклад, компанія, яку ми відвідали, переробляє продукцію, яку виробляють 3600 фермерських господарств і деякі з них зовсім дрібні ( менше 2 га). Загалом у кооперативі 12 500 га. Продукція компанії має найпрестижніші  міжнародні стандарти, більшість з яких органічні».

Хоча й туркам цікаве «Made in Ukraine». Українські  виробники були представлені на виставці під  експортним брендом BuyOrganic.in.ua.  Загалом майже 400 найменувань: зерно, ягоди, багато переробленої продукції (олія, чаї, мед, томатна паста, молочна продукція, соки, фруктові пасти тощо). Найбільшу увагу привернув український AgTech-продукт: мобільна платформа AgrоportEх.Bio, яка працює в 35 країнах і забезпечує прямий доступ для покупців зі всього світу до сертифікованих виробників органічної продукції. Для турецьких дрібних і середніх аграріїв, як і для українських, це потужний інструмент для виходу на міжнародні ринки.

Соя, кукурудза, олія — це те, чого бракує на ринку Туреччини. Сейлс-менеджер «Vanik Organic LLC» Ростислав Лютов, говорить, що навіть не очікував такого зацікавлення. І нашу країну за якістю продукції тут сприймають на рівних з Німеччиною, Польщею. При цьому собівартість все-таки нижча. Так що, у нас є очевидна перевага.

Володимир Білий — керівник підприємства 5 ELEMENT, яке виробляє органічні добрива вважає, що турецький ринок дуже перспективний для українців. Країна географічно нам близька, ми вже давно «перекриваємо» один одного, коли, наприклад, якогось продукту не вистачає. Крім того, турки мають виходи на міжнародні ринки, де нас ще немає. І разом з ними процес освоєння нових територій для нас може пройти значно легше.


Для довідки: Izmir Organic Products Fair цього року став партнером AGROPORT. Виставка мала свій стенд на Форумі у Львові і готуються приїхати в Херсон  – AGROPORT South Kherson 2019 пройде 18-20 липня.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram