logo

ORGANIC STYLE

В Україні в процесі сертифікації з органічного виробництва знаходиться близько 80 пасік

В Україні в процесі сертифікації з органічного виробництва знаходиться близько 80 пасік

ORGANIC STYLE 29.01.2020  07:42 646

Торік з України було експортовано 300 т органічного меду. Наразі в стадії проходження сертифікації з органічного виробництва знаходиться близько 80 пасік

Про це розповів спеціаліст по сертифікації Органік Стандарт Олександр Гера під час конференції «Сертифікація в галузях рослинництва, бджільництва та переробки», повідомляє Інфоіндустрія

За словами Олександра Гери, для організації органічної пасіки в радіусі 3 км від вуликів джерела нектару і пилку мають складатися головним чином з органічно вирощуваних культур і дикоросів, і культур, до яких застосовуються методи незначного впливу на довкілля, які не можуть вплинути на органічний статус продукції бджільництва. Таких культур довкола пасіки повинно бути понад 75 %.

Крім того, вулики органічної пасіки повинні бути вироблені з природних матеріалів, з розділеними секціями для меду та для розплоду. Дозволяється застосування лише природних продуктів, таких як прополіс, віск і рослинні олії.

Допустимо заміняти не органічними бджолиними матками і роєм 10% маток і рою на рік, за умови, що матки і робочі бджоли поміщаються у вулики з стільниками або вощиною, які мають органічне походження. Походження маток має бути засвідчено документально. Заборонено обрізання крил у бджолиних маток. Годівля дозволяється органічним медом, органічним цукровим сиропом або органічним цукром лише якщо виживання бджіл є під загрозою у зв’язку з кліматичними умовами, і лише в термін між останнім відкачуванням меду і за 15 днів до початку наступного періоду медозбору. Також забороняється знищення трутнів.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram